Uyuşturucu Satıcıları Mahalleliyi Kurşun Yağmuruna Tuttu

Adana’da ‘torbacı’ olduğu öne sürülen 2 kişi, kendilerini mahallede istemeyen 2 kardeşi pompalı tüfek ve tabanca ile vurarak yaraladı.

Olay, Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi‘nde meydana geldi. İddiaya göre uyuşturucu madde satan A.T. ve yanındaki bir kişi, mahallede oturan İbrahim ve İsmail Sayım adlı kardeşlerle tartıştı.

Okumaya devam et “Uyuşturucu Satıcıları Mahalleliyi Kurşun Yağmuruna Tuttu”

Madde Bağımlılığı, Oluşan Sırlar ve Gerçekler

Sevgilim ve arkadaşları ile aynı evde yaşıyorduk. Hepsiyle çok çok iyi anlaşıyorduk. Evde tek kadın ben olduğum için düzen bana aitti. Birçok kadın gibi bu beni mutlu ediyordu. Aslında tüm bu samimiyetin gerçek olduğunu düşünüyordum… Gizlenen onca sır varken hangi gerçeklik doğrudur? Yıllarca saf yerine koyulmuşum. Yanı başımda madde bağımlılığı olan kişiler varmış ama her şeyden habersiz o korkunç olayların içinde yüzmüşüm. Üzücü olan bu olayların içinde kalmam mı? Yoksa sonunda yaşattıkları mı? Kararı siz verin…

Bir gün dışarı çıkmak için hazırlanıyorduk. Yemek yemek için makarna hazırlıyorduk. Sevgilime ev arkadaşı hapisteyken yaptığı makarnadan daha güzel olduğunu söyledi. Şaşırarak konudan bahsetmelerini istedim. 6 ile 8 ay yatmışlar. Neden yatmışlar bilmiyorum. Ne kadar zorlasam da anlatılmadı… Eve sürekli ağzı gözü şiş bir şekilde geliyordu. Acaba madde bağımlılığı mı yaşıyor?  Bunu benden gizlemiş olması inanılır gibi değildi. Bu olay böylelikle geçti ama gelin görün ki benim kafamda konuşmalar bitmiyordu. Saklanılan daha ne olabilirdi?

Okumaya devam et “Madde Bağımlılığı, Oluşan Sırlar ve Gerçekler”

Skank (Skunk)

Skank son 3-4 yılda Türkiye’ye girmiş yeni bir esrar türüdür. Türkiye’de bugüne kadar satılan esrar türünden farklı bir türdür.

Skank Nedir?

Genetiği değiştirilerek üretilen bir bitkidir. Genelde kullanıcılar arasında, üzerine farklı kimyasalların püskürtüldüğü gibi şehir efsaneleri dolaşmaktadır. Hibrit tohumdan elde edilir. Bağımlılık yapar ve zararları çok fazladır.

skank
Skank (Skunk)

Hibrit Tohum Nedir?

Hibrit tohum: aynı türe ait bitkilerin genetik bakımdan kendisiyle yakın akraba olmayan bir başka bitki ile tozlanmasıyla elde edilir. Yani bu bitkiler melezlenmiş oluyor. Özetle, aynı bitki türünün farklı ailelerden gelen ana ve baba bitkiler birleştirilerek F1 diye tabir edilen melez tohum elde ediliyor.

Okumaya devam et “Skank (Skunk)”

Uyuşturucunun Zararları Kısaca Nelerdir?

Uyuşturucunun birçok zararı bulunmaktadır. Sizler için uyuşturucunun zararları kısaca nelerdir özetlemeye çalıştık. En çok görülen zararlarını kısa bir liste halinde toparladık.

Uyuşturucunun zararları kısaca nelerdir;

  • Unutkanlık: Uyuşturucu maddelerin tümünün neden olduğu en yaygın zararlardandır.
  • Asosyallik & Sosyal Fobi: Toplum arasına karışmaktan hoşlanmama halidir. Uyuşturucu kullanan bireyler arkadaşlık ilişkilerini kaybederler. İşsizlik durumu da yine uyuşturucunun zararları arasındadır.
Okumaya devam et “Uyuşturucunun Zararları Kısaca Nelerdir?”

Alkol Bağımlısı Bir Kadın

Alkolün Zararları Hayatıma Mâl Oldu

Ortaokul ve lise döneminde öğretmenlerimin söylediklerini hatırlıyorum. Alkol, alkolün zararları, alkolün yok ettiği hayatlar… Bir gün bu anlatılan hikayelerdeki kişinin ben olacağını kim bilebilirdi ki…

Küçükken öyle masum oluruz ki, el ele tutuşmak, sarılmak, öpüşmek hatta ve hatta tanıdıklarımızla konuşmamak gibi birçok kendimizi sakındığımız alışkanlıklar vardır.

8. sınıfta ilk kez bir sevgilim olmuştu. Bu saydıklarımın hepsi bana iğrenç geliyordu.

Alkol nedir? Alkol kullanmak bir insanı nasıl etkiler? Alkolün zararları nedir? Alkol bağımlılığı ile yaşamak ne demektir? Bilmiyordum… Bilemezdim… Öyle masum bir hayatmış ki bunu üniversiteye gidip gerçekleri görene kadar anlamamıştım.

Okumaya devam et “Alkol Bağımlısı Bir Kadın”

Bir Kereden Bir Şey Olur!

Hap bağımlılığı veya herhangi bir madde bağımlılığı için söylenebilecek en doğru cümle bu yazının başlığıdır.

Klasik bir yazı yazmak yerine tecrübelerimi maddeler halinde anlatmak istedim. Hap (ecstasy, ex, düğme, ekstazi, şeker…) kullanmış ve bu bağımlılığı yaşayan insanlarda ne gibi değişiklikler olur;

  • Bir kez kullanmanın en büyük zararı, kişiye zarar verdiğini farketmemesidir.
  • Yaklaşık 3 – 3.5 senelik tecrübemde 15’ten fazla hap kullanıcısı tanıdım. Sadece 1 ya da 2 kişinin tek kullanımda kalabildiğini gördüm. Bu tanıdıklarımın %90’dan fazlası bu bağımlılığı yaşadı. Yani 1 kereden çok şey olmuştu.
Okumaya devam et “Bir Kereden Bir Şey Olur!”

Emekli Memurun Evinde Uyuşturucu

İzmir’de emekli memurun evinden 258 kilo skunk ile 42 bin 500 uyuşturucu hap çıktı.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde emekli memurun evinde 258 kilo skunk ile 42 bin 500 uyuşturucu hap ele geçirildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Tepekule Mahallesi’ndeki bir evde yüklü miktarda uyuşturucu bulunduğu bilgisine ulaştı.

Okumaya devam et “Emekli Memurun Evinde Uyuşturucu”

Mahkum Aracında Uyuşturucu Sevkiyatı

Narkotik Köpekleri Havladı Askerler Yakalandı

Diyarbakır Lice İlçesi’nde bir arama noktasında durdurulan bir mahkum aracında uyuşturucu sevkiyatı yapıldığı ortaya çıktı. Narkotik köpeklerin havlamasıyla yapılan aramada araçta 8 kilogram esrar buldu. Biri komutan üçü uzman çavuş dört asker tutuklandı.

Diyarbakır Lice İlçesi’nde arama noktasında durdurulan bir mahkum aracında İlçe Jandarma Karakol Komutanı ile 3 asker uyuşturucu kaçırmaya çalışırken yakalandı. Okumaya devam et “Mahkum Aracında Uyuşturucu Sevkiyatı”