İstanbul’da son 3 ayda 1.5 tondan fazla uyuşturucu ele geçirildi

Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, İstanbul’da son 3 ayda yapılan uyuşturucu operasyonlarıyla ilgili twitter üzerinden bir grafik paylaştı. Soylu, hesabından şu açıklamalarda bulundu:

“İstanbul’da son 3 ayda, 11.648 uyuşturucu olayında, 17.874 şüpheli gözaltına alındı. 2.013 şahıs tutuklandı. 1,5 tondan fazla uyuşturucu madde ele geçirildi.”

Okumaya devam et “İstanbul’da son 3 ayda 1.5 tondan fazla uyuşturucu ele geçirildi”

Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü 100 KG Eroinle Yakalandı

Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) sözcüsü ve eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz’in otomobilinde 100 kilo eroin ele geçirildi.

Edirne Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan ailesiyle birlikte yurt dışına çıkış yapmak isteyen Veysel Filiz’in otomobiline gelen ihbar üzerine arama yapıldı. Yapılan ihbara istinaden Veysel Filiz’in otomobili detaylı ve ince aramaya tabi tutuldu. Araç içerisinde bir bölmede gizlenmiş, piyasa değeri 5 milyon Euro olan 100 kilogram eroin maddesi ele geçirildi. Veysel Filiz tutuklandı.

Okumaya devam et “Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü 100 KG Eroinle Yakalandı”

Evde Uyuşturucu Tedavisi… Karar Ver Uygula!

Evde Uyuşturucu Tedavisi Mümkün!

Uyuşturucuları bırakma evresinde vücut kişiden kişiye farklı belirtiler gösterebilir. Profesyonel anlamda bilirkişiler tarafından uygulanan farklı birçok yöntem bulunuyor.  Bir kısım onaylayıp çaresizlik üzerine yapabileceği her şeyi yapar, bir kısım ise umursamamayı tercih eder. Bazıları da araştırarak iradesini, gücünü ve cesaretini kullanıp kendi kendini tedavi eder. Evet, evde uyuşturucu tedavisi mümkün!

Bu süreçte konuyla ilgili uzmanlara ulaşarak destek alabilir ve bu süreci rahatlıkta evde başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kullanılan uyuşturucu maddeye göre kişinin yanında destek olabilecek bir bireyin olması da önemli bir noktadır.

Okumaya devam et “Evde Uyuşturucu Tedavisi… Karar Ver Uygula!”

Uyuşturucu Satıcıları Mahalleliyi Kurşun Yağmuruna Tuttu

Adana’da ‘torbacı’ olduğu öne sürülen 2 kişi, kendilerini mahallede istemeyen 2 kardeşi pompalı tüfek ve tabanca ile vurarak yaraladı.

Olay, Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi‘nde meydana geldi. İddiaya göre uyuşturucu madde satan A.T. ve yanındaki bir kişi, mahallede oturan İbrahim ve İsmail Sayım adlı kardeşlerle tartıştı.

Okumaya devam et “Uyuşturucu Satıcıları Mahalleliyi Kurşun Yağmuruna Tuttu”

Madde Bağımlılığı, Oluşan Sırlar ve Gerçekler

Sevgilim ve arkadaşları ile aynı evde yaşıyorduk. Hepsiyle çok çok iyi anlaşıyorduk. Evde tek kadın ben olduğum için düzen bana aitti. Birçok kadın gibi bu beni mutlu ediyordu. Aslında tüm bu samimiyetin gerçek olduğunu düşünüyordum… Gizlenen onca sır varken hangi gerçeklik doğrudur? Yıllarca saf yerine koyulmuşum. Yanı başımda madde bağımlılığı olan kişiler varmış ama her şeyden habersiz o korkunç olayların içinde yüzmüşüm. Üzücü olan bu olayların içinde kalmam mı? Yoksa sonunda yaşattıkları mı? Kararı siz verin…

Bir gün dışarı çıkmak için hazırlanıyorduk. Yemek yemek için makarna hazırlıyorduk. Sevgilime ev arkadaşı hapisteyken yaptığı makarnadan daha güzel olduğunu söyledi. Şaşırarak konudan bahsetmelerini istedim. 6 ile 8 ay yatmışlar. Neden yatmışlar bilmiyorum. Ne kadar zorlasam da anlatılmadı… Eve sürekli ağzı gözü şiş bir şekilde geliyordu. Acaba madde bağımlılığı mı yaşıyor?  Bunu benden gizlemiş olması inanılır gibi değildi. Bu olay böylelikle geçti ama gelin görün ki benim kafamda konuşmalar bitmiyordu. Saklanılan daha ne olabilirdi?

Okumaya devam et “Madde Bağımlılığı, Oluşan Sırlar ve Gerçekler”

Skank (Skunk)

Skank son 3-4 yılda Türkiye’ye girmiş yeni bir esrar türüdür. Türkiye’de bugüne kadar satılan esrar türünden farklı bir türdür.

Skank Nedir?

Genetiği değiştirilerek üretilen bir bitkidir. Genelde kullanıcılar arasında, üzerine farklı kimyasalların püskürtüldüğü gibi şehir efsaneleri dolaşmaktadır. Hibrit tohumdan elde edilir. Bağımlılık yapar ve zararları çok fazladır.

skank
Skank (Skunk)

Hibrit Tohum Nedir?

Hibrit tohum: aynı türe ait bitkilerin genetik bakımdan kendisiyle yakın akraba olmayan bir başka bitki ile tozlanmasıyla elde edilir. Yani bu bitkiler melezlenmiş oluyor. Özetle, aynı bitki türünün farklı ailelerden gelen ana ve baba bitkiler birleştirilerek F1 diye tabir edilen melez tohum elde ediliyor.

Okumaya devam et “Skank (Skunk)”

Uyuşturucunun Zararları Kısaca Nelerdir?

Uyuşturucunun birçok zararı bulunmaktadır. Sizler için uyuşturucunun zararları kısaca nelerdir özetlemeye çalıştık. En çok görülen zararlarını kısa bir liste halinde toparladık.

Uyuşturucunun zararları kısaca nelerdir;

  • Unutkanlık: Uyuşturucu maddelerin tümünün neden olduğu en yaygın zararlardandır.
  • Asosyallik & Sosyal Fobi: Toplum arasına karışmaktan hoşlanmama halidir. Uyuşturucu kullanan bireyler arkadaşlık ilişkilerini kaybederler. İşsizlik durumu da yine uyuşturucunun zararları arasındadır.
Okumaya devam et “Uyuşturucunun Zararları Kısaca Nelerdir?”

Alkol Bağımlısı Bir Kadın

Alkolün Zararları Hayatıma Mâl Oldu

Ortaokul ve lise döneminde öğretmenlerimin söylediklerini hatırlıyorum. Alkol, alkolün zararları, alkolün yok ettiği hayatlar… Bir gün bu anlatılan hikayelerdeki kişinin ben olacağını kim bilebilirdi ki…

Küçükken öyle masum oluruz ki, el ele tutuşmak, sarılmak, öpüşmek hatta ve hatta tanıdıklarımızla konuşmamak gibi birçok kendimizi sakındığımız alışkanlıklar vardır.

8. sınıfta ilk kez bir sevgilim olmuştu. Bu saydıklarımın hepsi bana iğrenç geliyordu.

Alkol nedir? Alkol kullanmak bir insanı nasıl etkiler? Alkolün zararları nedir? Alkol bağımlılığı ile yaşamak ne demektir? Bilmiyordum… Bilemezdim… Öyle masum bir hayatmış ki bunu üniversiteye gidip gerçekleri görene kadar anlamamıştım.

Okumaya devam et “Alkol Bağımlısı Bir Kadın”