Sentetik Uyuşturucu Bonzai

Delirtiyor mu?

Bonzai insan beynine ciddi hasarlar vererek gerçeklikten uzaklaştıran bir şeydir. 6 ila 8 ay arasında bir zaman geçirdik bonzai maddesiyle. Uyandıktan hemen sonra kahvaltı yapabilmek bahanesiyle , kahvaltıdan sonra kafa açıldı bahanesiyle çalışırken rahat(!) çalışabilmek bahanesiyle uyumadan önce rahatlamak ,yorgunluk atmak, gece ise uyuyabilmek bahanesiyle hep hayatınızda olur.İçmek için hep bahanelerimiz vardır. Bünye onu her türlü bahane ile ister. İçtiğinizde her şey normalleşiyor gibi gelir ama oysa ki normalden , olağandan çok uzaklaştırır sizi. Ben gerçek hayattaki insanlar nasıl idare eder nasıl yaşar unutmuştum ve kendime hep bu soruyu soruyordum.

6 ya da 8 ay boyunca bonzai ve bazen ot ( esrar ) karıştırarak çeşitli yöntemlerle içerdik. Bir gün içmeyelim diye karar aldık. Alkolle bastıralım ne olacak bakalım dedik. Ancak evde deliler gibi ayırmış olabileceğimiz ufak tefek bir şeyler aradık. Bulamadığımızda ise sarhoş olmamıza rağmen gerilmiştik ve tahmin ettiğiniz üzere çıkıp yine de aldık. Bu çok saçmaydı. O halde olmamıza rağmen onu bir şekilde elde ettiysek işler kötüye gidiyordu. Tabi yine de bunu sineye çekip içmeye devam ettik.

Beyin Yapısı ve Psikolojiye Ciddi Zararları Var

Bir gün arkadaşımızın çocukluk arkadaşı şehir dışından geldi. 2 gün kaldı. Kendisi bonzai bağımlısıydı ve ben bu maddeye bağımlı olan birisini ilk kez görüyordum. Evet kullanıyordum ama ne yaptığımı, ne olduğunu , bende bir etkisi olup olmayacağını hiç düşünmemiştim. Taa ki o arkadaşın hallerini görene kadar. O kişi Nasa’dan izlendiğimizi, Nasa’dakilerin ortamımızı çok beğendiğini ve o isterse Hadise’nin yanımızda olacağını söyleyene kadar. O geceyi kapımı kilitleyerek nasıl geçirdiğimi nasıl korkular yaşadığımı tahmin dahi edemezsiniz. Ve uyandığımda sanki hiç uyumamış ve hala o gecedeymiş gibiydim. Bağımlı ve ne yaptığını bilmeyen birisi tarafından öldürülebilirdim. Ya da tecavüze uğrayabilirdim ve ben bir kadın olarak öyle birisi olmak istemiyordum. Bir daha hiç kullanmadım. Canım her istediğimde aklıma o kişi geldi. Ve hep yine vazgeçtim. 1 ay kadar sonra hap bağımlısı bir arkadaşımızla karşılaştık. Ona olanları anlattık. Karşımızdaki kişi hap bağımlısı olmasına rağmen ‘ İyi ki delirmemişsiniz. 3 – 5 ay bile yeterdi , delirip kafayı yememek için ‘ dedi.

Nasıl bir şeyin köşesinden döndüğümü şu an çok daha iyi farkediyorum. O sıralar ne kadar kötülüğü görmüş olsam da bence hala çok basit düşünmüşüm. Haberler , okuduğum yazılar , onlar bunlardan sonra nasıl bir döngüye gireceğimi ve nasıl kurtulmuş olduğumu sonraları çok daha iyi anladım. O arkadaş Bakırköy’de yatıyordu en son duyduğumda şu an ki durumu hakkında herhangi bir fikrim yok çünkü tüm o çevreden uzaklaştırdım kendimi . Onun için ne kadar üzülmüş olsam da kendim için hep mutlu oldum. Onunla karşılaşmamış olsaydım ne yaptığımın farkında bile değildim ve hep şuna inandım; benim o duruma düşmemi istemeyen ilahi bir adalet vardı ve yeri olan zamanı olan günde bunu bana gösterdi.

Paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir