Ekstazi

Geç Gelen Farkındalık

Aslında her şey kendimi kandırmakla başlamıştı. Ekstazi siz farkedene kadar hayatınızdan her şeyi götürmüş oluyor. Sonunda sizi ve hayatınızdaki her şeyi, herkesi alıp götürmüş oluyor. Maalesef siz bunu farkettiğinizde çok geç kalmış oluyorsunuz. Çünkü ekstazi o an sadece size yaşattığı sahte mutluluğu hissettiriyor. Ekstazi benim hayatımdan neler götürdü biraz anlatmak isterim.

Ben Adana’lıyım. Bizim oralarda uyuşturucu kullanmak sizi arkadaş çevresinde sanki önemli bir kişiymiş gibi gösterir. Üniversiteyi kazanmamla beraber Ankara’ya taşındım. Bir süre çevre yapmaya çalıştım ancak kullanan kimseyi bulamadım. İş arayışım sırasında bir barda garson olarak çalışabileceğim bir iş buldum. Hiç vakit kaybetmeden hemen çalışmaya başlamak istedim. Çünkü orada çalışırsam benim gibi uyuşturucu kullanan insanlarla kolayca tanışabileceğimi düşünmüştüm.

İşe başladığımda ekstazi kullanan birileri yoktu. Gelen müşterilerle yavaş yavaş samimi olmaya başladım ve onlardan biri sayesinde ekstazi temin edebileceğim birilerine ulaşmıştım.

Patronum ekstazi kullandığımı biliyordu ancak buna karşı çıkmıyordu. Çünkü benim sayemde mekanına sürekli gelen müşterileri olmaya başlamıştı. O da bu durumdan elbetteki memnundu.

Adana’da iken haftada bir gün içerken barda çalışmaya başladığımda haftada en az iki gün (Cuma – Cumartesi) kullanmaya başlamıştım. Bir süre sonra çevrem iyice genişlemişti ve haftada 2 günden fazla kullanmaya başlamıştım. Aslında bünyem izin verse her gün içerdim.

Ekstazi

Hayatımda bir kız arkadaşım vardı. Tanıştığımızda sigara dahi içmiyordu. Öyle güzel, öyle iyi birisiydi ki hayatımda sahip olduğum en değerli, en güzel şey oydu. Ben kullanırken o da merak etmişti. Benimle aynı hisleri yaşayacak diye merak ettiğinde açıkçası çok mutlu olmuştum. Artık birlikte ekstazi kullanıyorduk ve çok geçmeden o da benim kadar çok kullanmaya başlamıştı. Birlikte yaşayarak geçirdiğimiz 5 yılı doldurmuştuk.

Ekstazi Her Şeyi Kaybettirir

Ekstazi kullanan arkadaşlarım bile bu durumun iyi olmadığını anlatmaya çalışırken bile ben iyi bir şey yapıyorum diye düşünüyordum. Onların maddi durumları olmadığı için kıskanıp böyle söylediklerini düşünüyordum. Aslında öyle değilmiş maalesef çok geç anladım.

Bir gün kız arkadaşım bu durumun kendisini rahatsız etmeye başladığını söylemişti. Kendisinde yaşadığı kişilik farklılıklarının olduğunu anlattı. Açıkçası bırakmasını o sıralar istemiyordum. Çünkü onunla çok eğleniyorduk. Çok geçmeden o bıraktı. Artık benim de bırakmamı istiyordu. Denedim ama olmadı. Tekrar tekrar denedim ama yine başaramamıştım. Belki de hiçbir zaman bırakmayı gerçekten istememiştim. Hep onun tekrar içmesini düşünüp, istiyordum.

Onunla geçirdiğimiz 6 yılın sonunda, o içmeyi tercih etmek yerine benden ayrılmayı tercih etmişti. Aslında çok haklıydı. Onu kaybettikten sonra ona ne kadar büyük kötülük yaptığımı farketmiştim. Ancak artık çok geçti.Hayatım boyunca içtiğimde ya da içmediğimde birlikte en huzurlu ve en mutlu olduğum kişiydi. Ben ise ekstazi kullanmayı tercih ettim.

Ekstazi kullanmayı bırakmaya karar vermiştim. Ancak yanımda bana destek olacak kimse yoktu. Hayatımda olmasını istediğim tek kişiyi tekrar kazanmak istiyordum. Ama biliyordum ki bırakma aşamasında o yanımda olsaydı, bırakmayı istemek yerine tekrar birlikte kullanmanın yollarını arardım. Çünkü o benimle bir bağımlılık dönemi geçirmişti. Bırakma aşamasında aklımıza gelecek en ufak şeyde, yaşayacağımız en ufak istekte onu da beni de tekrar ekstazi kullanmaya itebilirdi. Bu yüzden onu ne aradım ne de sordum. Kendi kendime bunu başardıktan sonra ona ulaşmam lazımdı. Artık benim bir hedefim vardı. Sevdiğim kişi için ve kendi hayatım için bu önemli bir şeydi.

Herhangi bir ilaç kullanarak bırakmayı istemiyordum. Bu yönde yaptığım araştırmalar sayesinde TUBAM ile tanıştık. Tubam’ı ilk aradığımda verdikleri bilgilerle gerçekten eski bağımlıların bizleri bilgilendirdiğini rahatlıkla anladım. Tubam’daki yetkililere tüm yaşadıklarımı anlattım. Bana bırakırken ve bıraktıktan sonra ne yapmam gerektiği ile ilgili detaylı bilgi verdiler. Bahsettikleri her şeyi harfiyen yaptım. Her yaşadığım şeyde içimden şunu diyordum “yaşayacağım hislerin neler olacağını önceden biliyorlar” bu inanılmaz bir şeydi ve yönlendirmelerini eksiksiz uygulamamda çok büyük bir etkendi. Her gün birkaç kez onları arayarak bilgi alıyordum. Ne yapmam gerektiğini soruyordum.

TUBAM’a Teşekkürler

Sonunda başarmıştım. Başarmıştık.

Kendimden emin olur olmaz kız arkadaşıma ulaştım. Belirli bir zaman sonra benimle ara ara vakit geçirmeyi kabul etmişti. Çok geçmeden o da gördü ki artık karşısındaki eski ben değildim. Artık bana inanıyordu. Artık tekrar hayatımdaydı. Onun haklı sebeplerle yanımda olmadığı zamanlarda karşıma çıkıp bana sonsuz destek veren ve hep yanımda olan TUBAM’a ve tüm ekibine sonsuz teşekkür ederim. Bu yazıyı hem TUBAM’a bir teşekkür hediyesi olarak yazmak istedim. Hem de benim yaşadıklarımı şu an yaşayan tüm arkadaşlara yaşadığımı anlatmak istedim.

Ben artık hayatımda istediğim yerdeyim ve olmak istediğim kişiyim. Herkesin hayatında olmak istediği yerde olması dileğiyle…

 

– Gürsel B.

 

Ayrıca Bknz:

Neden Ecstasy Kullanılıyor?

Bayan Gözünden Ecstasy

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ekstazi

 

Paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

“Ekstazi” hakkında görüşlerinizi yazın. (20 Görüş)

 1. Gürsel bizim ilklerimizden sayılır. Bizden destek alarak madde bağımlılığından kurtulmuş ve bunu sürdürmeyi başarmış kardeşlerimizden birisi de o. Bizimle yaşadığı süreci yazıya dökerek paylaştığı için teşekkür ederiz 🙂
  Gürsel bir ekstazi (ecstasy) bağımlısıydı. Ancak şimdi o ve kız arkadaşı temiz ve yeni hayatlarında çok mutlular 🙂
  Bu başarıda onun kadar olmasa da bir başarımız olduğu için şükürler olsun.

  “Kim bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur.” (Maide – 32)

 2. Bu hikayeyi sonuna kadar merakla okudum ve gerçekten çok etkilendim. İnsanları tekrar normal yaşama dönmek için destek olmuşsunuz sizleri tebrik ediyorum. Umarım bu site aracılığıyla nice bu batağa düşmüş insanların umudu olursunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Umut olmadan mücadele asla olmaz. Sadece ekstazi (ecstasy) için değil her maddenin batağına düşmüş milyonlarca kişinin sesi ve desteği olmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki Allah bu yolda bizimle. Bu başarı sadece bizim değil, bu mücadeleyi verip bu bataktan çıkmış herkesin. Duyarlılığınız için çok teşekkür ederiz.

 3. Ekstazi hap bağımlılığı zor bir illet. Kullanmadığım zamanlar soğuk terler atıyorum. Ekstazi aldığımda hemen geçiyor. Buna dayanmak zorundayız ilk başta. Bulması o kadar kolaylaştı ki her köşe başında ekstazi satılıyor. İçinde ne olduğu belli değil bu hapların, başımıza bişey gelmesinden korkuyoruz. Uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulmaya çalışıyoruz sayenizde. Allah razı olsun.

  1. Devletimiz ne kadar mücadele etse de maalesef sadece ekstazi (ecstasy) değil her türlü uyuşturucuyu bulabilmek hala çok basit. Arz – talep ilişkisi maalesef. Zirveye giden yol hep yokuştur. Yokuş çıkmadan zirveye ulaşamayacağını bilen kardeşlerimizden biri de sensin Yasin. Sen o yokuşu korkusuzca tırmananlardansın. Zirve çok yakın. Her zaman seninleyiz.

 4. Gürsel Bey herkesin yaşadığı ve yasayacağı şeyleri kelimesi kelimesine anlatmış. İnanın arkadaşlar ailemin verdiği destekten daha fazla destek gördüm burada. Bu tecrübeden başka bir kelime ile açıklanamaz. Bütün ekipe sonsuz teşekkürler. Herşey gönlünüzce olsun…

  1. Murat senin için söylenecek söz o kadar fazla ki buraya yazarak sığdıramayız. Uzun bir yolda korkusuzca ve umutla yürüyoruz seninle. Biz bir aileyiz ve aileler birbirlerini asla yarı yolda bırakmazlar. Böylesine kötü süreçleri tecrübeye dönüştürüp sana ve nice kardeşimize destek olarak, umut olarak verebiliyorsak ne mutlu bize… Allah’ın izniyle her şey gönlümüzce olacak. Hep birlikte…

 5. Ecstasy kullananları gördükçe, yaptığınız işin önemi daha da ortaya çıkıyor.

  Nasreddin Hoca’nın evinin damından düştüğü fıkrayı hepimiz biliriz,
  Hoca damdan düşmüş;
  Birisi: “Çabuk bir doktor çağıralım .”
  Diğeri: “Aman bir kırıkçı bulalım.”
  Öbürü: “Sırtlanıp doktora götürelim” derken, kargaşada ayılan Hoca, acıyan belini tutarak;
  – Bırakın münakaşayı. Çabuk bana daha önce damdan düşmüş birini bulun, demiş.

  Damdan düşmüş biri olarak insanlara çok faydanız olacağına inanıyorum.

  1. TUBAM’ın doğuş fikri buradan geliyor. “Damdan düşenin halini damdan düşen anlar.” Burada bulunan her gönüllü damdan düşmüş kişiler. Allah bize bunu bir fayda olarak insanlara iletmemizi nasip etti. Bu harika yorumunuz için çok ama çok teşekkür ederiz Bülent Bey. Sizin gibi insanların her zaman varolması ve bizimle olması dileğiyle…

 6. Sadece bir defa ekstazi vs kullanıcam başka içmem zaten diyerek başlayıp ömrünü mahveden , bağımlı olan kişilere böylesine destek vermeniz çok gurur verici bir şey .

  1. Maalesef çoğu insan “bir kereden bir şey olmaz” diyerek deniyor. Denedikten sonra bırakmak için senelerini harcayabiliyor. Bağımlılıktan kurtulmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açık. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

 7. Unlu bir hikaye okur gibi olsun gerçekten tubama sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız sayenizde arkadaş hem hayatını hemde hayatının kadınını tekrar kazanmış arkadaş umarim sonsuz olur bu güzel eylemlerin yaptığınız is takdire şahan iyi ki varsınız tubam

  1. Nilgün hanım öncelikle ilginiz ve alakanız için teşekkür ederiz. TUBAM olarak insanların hayatına olumlu yönde dokunmak bizi sonsuz mutlu ediyor. Bağımlı kişi bu bağımlılığı yendikten sonra hayatındaki her şey olumlu olarak değişiyor. Allah herkese temiz ve güzel bir hayat nasip etsin.

 8. Sizi arayan çok kişilerden bir kaçına bile faydanız dokunsa ne mutlu size. Hele ekstazi gibi kimyasalların zararları bitmez saymakla.

  1. Ender Bey öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederiz. 1 kişinin dahi hayatına dokunmak, onu bu pislikten kurtarmak tarifi olmayan bir his. Maalesef sadece ekstazi değil tüm kimyasalların zararları gerçekten saymakla bitmiyor. İlginiz için çok teşekkürler.

 9. en yakin arkadasim ekztazi kullaniyor. Ayni anlattigi gibi hayatindaki hersey sirayla ucup gidiyor elinden, ekztazi icin deger mi diye milyon kez konusmus olsam da sen ne bilirsin nasil birsey oldugunu bilmeden bana ahkam kesme diyor. Gozumun onunde bambaska bir insana donusmeye basladi ekztazi yuzunden. Nasil yardim edebilirim diye arastirirken tubamla karsilastim. Ne yasadigini bilen onu benden daha iyi anlayabilecek birileri vardi ve onlara ulasmistim. Simdi arkadasim tubam sayesinde belki de bu ekztazi illetinden kurtulcak gorusmelere basladilar ve istekli görünüyor. Ekztaziyi birakacagim tubam bana yardim edecek diyor. Tesekkurler tubam

  1. Bırakmak isteyen ve bu konuda mücadele eden herkese kapımız sonuna kadar açık ve her zaman koşulsuz yanındayız. Sizin de söylediğiniz gibi bizler bu süreçleri yaşamış kişiler olarak bir bağımlının ne düşündüğünü, ne hissettiğini anladığımızı biliyoruz. Yaptığımız yönlendirmelere uyarak ve gerçekten isteyerek hiç kimsenin bağımlılıktan kurtulmama gibi bir ihtimali yok.

 10. Böyle maddeleri bırakmada insanlara yardımcı olduğunuz için hakkınız ödenemez . Sizlere çok teşekkür ediyorum

  1. Küçük yardımlarımızın insanların hayatına büyük etkilerinin olduğunu biliyoruz. Eski madde bağımlıları olarak yaşadıklarımızı düşündükçe bu konuda yardımcı olmak için inanın can atıyoruz. Bu güzel yorumlarınız için biz de size teşekkür ederiz.

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir