Evde Uyuşturucu Tedavisi… Karar Ver Uygula!

Evde Uyuşturucu Tedavisi Mümkün!

Uyuşturucuları bırakma evresinde vücut kişiden kişiye farklı belirtiler gösterebilir. Profesyonel anlamda bilirkişiler tarafından uygulanan farklı birçok yöntem bulunuyor.  Bir kısım onaylayıp çaresizlik üzerine yapabileceği her şeyi yapar, bir kısım ise umursamamayı tercih eder. Bazıları da araştırarak iradesini, gücünü ve cesaretini kullanıp kendi kendini tedavi eder. Evet, evde uyuşturucu tedavisi mümkün!

Bu süreçte konuyla ilgili uzmanlara ulaşarak destek alabilir ve bu süreci rahatlıkta evde başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kullanılan uyuşturucu maddeye göre kişinin yanında destek olabilecek bir bireyin olması da önemli bir noktadır.

Kararlarında Net ve İradeli Olmalısın

 Kişi ve çevresi çoğunlukla bırakamayacağını düşünür. Kesinlikle bu bir ön yargıdır ve asla doğru değildir. Gözlerimin önünde birçok insan bıraktı. Hatta kendim dahi uyuşturucu kullanmayı bıraktım. Bazıları profesyonel destek alarak uyuşturucuyu bıraktı, ben dahi birçok tanıdığım ise kendi kendimizi tedavi ettik.

Evde uyuşturucu tedavisi mümkün! Bu tedavi fazlaca irade, cesaret ve kararlılık gerektirecektir.

Evde uyuşturucu tedavisi ya da destek alarak yapılan tedavisi oldukça irade, cesaret ve kararlılık gerektirecektir. Gerçekten bırakmak isteyip istemediğinden emin olması gerekir. Birileri için bu yola çıkıyorsa maalesef çıktığı yolda hedefine ulaşamaz. Bunu sadece kendisi için istemelidir. Çünkü kendisi iyi olduğunda etrafındaki tüm sevenleri iyi olacaktır. Hatta ve hatta onu tanımayanlar bile daha saygın ve ilgili davranacaktır. Yani o yeter ki karar versin ve iradesini kontrol edebilsin.

Neler Yaşanabilir?

Evde uyuşturucu tedavisi konusunda kriz anında ve madde istediği duyulduğunda ağrılar ve gerginlik olabilir. Doktor tavsiyesi değil ise ilaç kullanılmamalıdır. Tatlı yemekten kaçınılmalıdır. Çünkü tatlı her zaman madde isteğini tetikleyecektir.

Evde Uyuşturucu Tedavisi Mümkün..!

Belki birçoğunuza demode gelecek fakat bitkisel çaylar bu konuda en büyük destekçi olacaktır. Bitkisel çaylar ve bol sıvı tüketildiğinde vücudunuz toksinleri daha rahat ve hızlı atacaktır. Bitkisel çay konusunda bir araştırma yaparak ihtiyacınız olan çayı bulacaksınızdır. Kahve, nescafe ve asitli içeceklerden ayrıca şekerli yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bu tarz yiyecek ve içecekler madde isteğini tetikleyecektir.

İstek duymaya başladığınızda yudum yudum su içmenizi, dişlerinizi fırçalamanızı hatta soğuğa yakın ılık bir duş almanızı öneririm. Çıktıktan sonra hemen kurulanmayıp hafif üşüyecek şekilde oturursanız madde isteğini ve krizi ciddi bir şekilde durdurmuş olursunuz.

Ayrıca, istek duyduğunuz zamanlarda ağzınıza birkaç tane karanfil atıp 2-3 dakika sonra o mucizevi etkisine şahit olabilirsiniz.

Hatırla..! En Çok Ne Yapmaktan Hoşlanırdın?

Oturun düşünün, içmediğiniz zamanlarda en çok ne yapmaktan hoşlanırdınız? Kolları sıvayın ve yapmaya başlayın. Biliyorum ilk başladığınızda ya da başlarken bu zor olacak. Sıkılacak gibi hissettiğiniz anlar olabiliyor ama inanın öyle olmadığını bizzat kendiniz tecrübe edeceksiniz. Son zamanlarda gözünüze çarpan ‘’ Bir gün şunu da yaparım ya da yapalım. ‘’ dediğiniz ama içtiğiniz için bir türlü yapmadığınız o şeyler! İşte tam da bırakma sürecinde ihtiyacınız olan şeyler.

Sen kendini tanımalısın. Tekrar keşfetmelisin. Yıllarını alan madde senden daha fazla şeyler almamalı. Kendine iş çıkarmalısın. Gün içerisinde saçma gelecek her şeyi denemelisin. Ne kadar eğlenceli olduğunu göreceksin.

Madde Bağımlılığı Bir Ruh Hastalığı Değildir!

Hayatımıza devam edebilmek için arzu ve isteklerimizin ön plana çıkması kadar doğal bir şey yok. Beyindeki ödül sistemi (Limbik sistem) duygu ve davranışları kontrol altında tutarken su içmek, yemek yemek, cinsellik gibi isteklerin ortaya çıkması ve bu ihtiyaçların karşılanması için gerekli olan motivasyonun sağlanmasında etkilidir. Ödül sisteminin duyarsızlaşması ya da verimsiz çalışmasına Ödül Eksikliği Sendromu denir.

Ülkemizde ve birçok ülkede maalesef bağımlılar yok sayılabiliyor, görmezden gelinebiliyor. Biz, onlara destek olmadığımız sürece her şey çok daha zor olacak. Düşünün ki sadece sigara kullanan kişi bırakmak için neler yapıyor. Alkol kullanan kişi içmediğinde ne kadar sinirli ve stresli oluyor. Bizler onlara yardımcı olmak yerine dışlarsak eğer bir canı, bir hayatı yok etmek için el birliği yapmış oluruz.

Hadi! Onlara yardım edip, kurtarmak için el birliği yapalım?

Paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

“Evde Uyuşturucu Tedavisi… Karar Ver Uygula!” hakkında görüşlerinizi yazın. (7 Görüş)

 1. Evde uyusturucu tedavisi bence en guzeli. İlacsiz birakmak bu konuda en dogru ve faydalisi. Yazi cok sade ama daha cok bilgi almak icin sizinle gorusmemiz gerekiyo sanirim?

  1. Sevgül hanım merhabalar, bize göre de ilaçsız uyuşturucu tedavisi bu konudaki en iyi tercihtir. Tabiki bu süreç oldukça zorludur. Konunun detayları için sitemizde bulunan canlı destek üzerinden yazılı olarak uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

 2. Hocam ben sizinle nasıl iletişime geçecem tel no yazmiyor yada mesaj yazacagim bir yer burayi gördüm simdi bana ulaşırsanız sizinle görüşmek istiyorum 0552 025 9005

 3. Gerçekten ben bı uyuşturucu bağımlısı olarak bunu yazıyorum artık ülkemizde bitsin ya ben kendimi tanıyamaz hale geldim ve sizi tiktokta görüp numaranızı aldım mesaj attım mesajıma cevap işletme hesabı olduğu için otomatik cevap verildi benden istediğinizi yaptım lakin halen dönüş sağlanmadi biliyorum yoğunluktan dolayıdır ben anlayışliyim gerçekten yardımcı olmanızı istiyorum ve ben bırakmak istiyorum cidden artık sürekli evin Bodrumununda takılıp kalmak istemiyorum ve şunu da eklemek istiyom ben bı yandan gelip TUBAM a sizlerin bizimle ilgilendiğiniz o anları gerçekten görmek istiyorum ve bu bana daha çok destek olucak buna eminim hatta ben bile kendimi bı destekçi görüp benimle beraber kurtulmak isteyen o arkadaşıma palyaço bile gerekirse olurum ve bu beni daha çok iyi hissettirecek ama sinirli tavırlara sert bakış yapanlar kesinlikle ortamda gerekilmemesi tavsiye edilir saygılarımla Recep avcı

 4. Benim eşim de bağımlı olmak üzere 9 aylık evliyiz ve evliliğim neredeyse bitmek üzere ama ben eşimi seviyorum ve ona yardım etmek istiyorum bana yardım ederseniz çok sevinirim

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir