Milli Bir Kick-Boks Antrenörünün Anısı

Milli Sporcunun Uyuşturucu Bağımlılığından Kurtulma Hikayesi

Bundan tam 5 yıl önceydi. Bir bayanla tanışmıştım. İleri derecede uyuşturucu madde bağımlısıydı. Birbirimize aşık olmuştuk ve ben bırakın herhangi bir uyuşturucu madde kullanmayı sigara dahi kullanmıyordum. Bütün hayatım spor, boks, sağlık üzerineydi. Sevgilim için uyuşturucu bağımlılığından kurtulmanın yolları üzerine bir takım araştırmalar yapmalıydım.

Sürekli mutsuz, içe dönük, hayattan zevk almayan bir hali vardı. Defalarca ayrılmayı denedim. Fakat o kadar çok üzülüyordum ki gitmek, onu bu şekilde bırakmak her şeyden önce insanlığıma ve vicdanıma aykırıydı. Tabi ki çok seviyor olmam da en önemli etkenlerden biriydi.

Tek İhtiyaç “HEDEF” ve “CESARET”

Yine o anlardan birinde karar verdim. Ya gidecek ya da onun için mücadele edecektim. Çünkü şunu anlamıştım; bu tuzağa düşen bir insanın farkındalığa, cesarete ve hedefe ihtiyacı vardı. Bu yolda çalışmalara başladım. 

İlk önce ne olursa olsun her zaman yanında olacağıma söz verdim. Bu yolda beraber ve el eleydik. Onu bu bağımlılıktan kurtarabileceğim konusunda ikna ettim. En önemlisi onun da bağımlılıktan kurtulacağına inanmasıydı. Birlikte bu uğurda neleri başaran insanların hayat hikayelerini araştırdık. Onlar, uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için neler yapmışlardı tek tek inceledik. Artık o da bana destek oluyordu. Çünkü bana da, kendisine de kısacası uyuşturucu bağımlılığından kurtulacağına da inanıyordu. İkimizde biliyorduk ki her şey inanmakla başlardı.

Uyuşturucu Bağımlılığından Kurtulmanın Yolları 

İlk adımlar…

Koşularla başlamıştık. Her sabah koşuya çıktık. İlk zamanlar yığılıp kalıyordu ama zamanla ciğerleri açılmaya başlamıştı. Anın tadını çıkartmaya başladı. Krize girecek anı gözlemleyip onu sürekli meşgul edecek şeyler yapıyordum. Bir an bile yalnız bırakmadım. Çok değil 15 gün sonra benimle antrenmanlara gelmeye başladı ve bir gün neden olmasın ki dedim. Artık çalışmalarıma onu da dahil edecektim. Ona bağımlılıktan kurtulması için bir hedef koymam gerekiyordu. 

Bir yıl sonraki maçlara hazırlanmak isteyip, istemeyeceğini sorduğumda denemek istediğini söyledi. Bu büyük bir başarıydı. Artık uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulmak için bir hedefi, bir nedeni vardı. Zaman zaman aklına gelse de iradesinin gücüne inanıyor ve herhangi bir uyuşturucu madde kullanmadan da yaşayabileceğini artık biliyordu.

madde bağımlılığından kurtulmak
Madde bağımlılığından spor ile kurtulmak.

Çok değil 1 yıl sonra artık maçlardaydı. O artık milli bir kick bokscu olmuştu. Önce Ankara, ardından Türkiye şampiyonluğu geldi. Ben ise o andan itibaren antrenörlüğe başlamaya, bir şekilde insanların hayatlarına dokunmaya karar verdim. 

Biz yollarımızı ayırdık ama o bir daha asla yolunu kaybetmedi!

Her şey farkına varmakla, inanmakla, cesaretle ve uyanmakla başlamıştı.

 

Ayrıca bknz:

https://tubam.net/ecstasy/

https://tubam.net/madde-bagimliligi-ile-mucadele/

https://tubam.net/uyusturucu-birakilabilir-mi/

Paylaşın
  • 28
  •  
  •  
  •  
  •  

“Milli Bir Kick-Boks Antrenörünün Anısı” hakkında görüşlerinizi yazın. (2 Görüş)

  1. Desteginiz ve yaratmış olduğunuz farkindalik için teşekkür ve tebrik ederim

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir