Neden Ecstasy Kullanılıyor?

Gençlerde Ecstasy Kullanımı

Ecstasy kullandığınız zamanlar vücudunuzu bir reaktörün zamanla yıpranışı ve aldığınız hazzın gitgide azalması gibi düşünmelisiniz. Çok açken yemek yemek veya uzun süre cinsel ilişki yaşamazken bir anda bunu yaşamak gibi tarif edilebilir. Tek fark araya giren ne kadar zaman olursa olsun madde her daim hazzı azaltan veya aynı haz için daha fazlasına ihtiyaç duyduran ancak yıpranmayı da aynı oranda artıran bir hal yaratır. En basit anlatımı mutluluk hissidir ve geçicidir. Neden ecstasy kullanımı yapılıyor derseniz? Maalesef insan mutluluğa bağımlıdır. Bunun için yaşarız ve duyduğumuz bu ‘mutluluk’ kelimesi bizi bu pisliğe ilk düşüren anahtar kelimedir. Ancak biyolojik etkiler bir yana dursun psikolojik bir deliliğe de ilk adımdır. O anlarda fark edilemez. Çünkü haz daha ağır basar ve bu durumu gölgeler. Hastalık sinsice işler ve ertesi günü normal yaşantımızdaki düşünce ve hareketleri etkilerken ruhumuz bile duymaz. Basitçe, soğuk algınlığında yediklerimizden bile keyif almazken, moralimiz düşük ve algımız düşükken, iyileştiğimizde bunların normale döneceğini biliriz.

Madde Bağımlıları Topluma Kazandırılmalı

Madde kullanımı sonrası öyle yavaş ve derinden bir etki vardır ki haz duygusu ile durumu geç fark etmemize sebep olur. İşte bu yüzdendir ki madde kullanmayan tertemiz genç beyinler ve toplum, konu hakkında eğitilirse hem başına gelecekleri bilir hem de çevre madde bağımlılarını DIŞLAMAK yerine kısa zamanda müdahale edebilir.

Ecstasy kullanan bir bireyi dışlamak yerine onunla iletişime geçmeyi deneyerek, kişiye yaptığı yanlışı göstermeli, bu kullanım dolayısıyla kaybedecekleri hakkında bilgilendirerek topluma kazandırma çabasında olunmalıdır.

Uzun Süre Ecstasy Kullanımı

 

Çok büyük bir yanlışımız da durumu hem kişisel hem de aile olarak gizlemektir. Gizlemek, toplumsal bilinçte ayıbı getirir ve doğal olarak da  DIŞLANMA kaçınılmaz olur. Aile aslında ecstasy kullanımı veya uyuşturucu kullanımı yapan çocuğunu kendi ailesinden gizler. Bu yüzden hem kendisini hem de çocuğunu aslında gizlemiş/dışlamış olur. Halbuki nedendir madde bağımlılarını dışlamak? Sizin vicdanınıza soruyorum ve konuyu kapatmayı yeterli buluyorum.

Ecstasy Kullanımı

 

Ayrıca bknz:

https://tubam.net/ecstasy/

Uyuşturucudan Kurtulmak ve Aşamaları

Uyuşturucuyu Nasıl Bırakabilirim?

Paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

“Neden Ecstasy Kullanılıyor?” hakkında görüşlerinizi yazın. (4 Görüş)

  1. Bir arkadaşımın kardeşi ecstasy kullanımı yüzünden artık aramızda değil. Bırakamadığından dolayı ailesinin ve sevdiklerinin arasında değil. Gençlerimiz gözlerimizin önünde yok oluyor. Bizler bildiğimiz ve elimizden geldiği kadar yardımcı olamaya çalışıyoruz ancak yönlendirmeler profesyonel bir şekilde olamadığı için eksik kaldığımız yönler oluyor. Bu tarz hizmetler oldukça mutlu oluyoruz. Yardımcı olmaya çalışanlara ve kullanan arkadaşlarımıza büyük bir destek bu. Emeğinize sağlık.

  2. Geri bildirim: Ekstazi | TUBAM

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir