Sentetik Uyuşturucu: Bonzai

Sentetik Uyuşturucu Bonzai Delirtiyor mu?

Bonzai insan beynine ciddi hasarlar vererek gerçeklikten uzaklaştıran bir maddedir. Bir arkadaşımla beraber 6 ila 8 ay arasında bir zaman geçirdik bonzai maddesiyle. Uyandıktan hemen sonra kahvaltı yapabilmek bahanesiyle, kahvaltıdan sonra kafamız açıldı bahanesiyle, çalışırken rahat çalışabilmek bahanesiyle, uyumadan önce rahatlamak, yorgunluk atmak, gece ise uyuyabilmek bahanesiyle hep hayatınızda olur. İçmek için hep bahanelerimiz vardır.İçtiğinizde her şey normalleşiyor gibi gelir ama aksine normalden, olağandan çok uzaklaştırır sizi. Ben gerçek hayattaki insanlar nasıl idare eder, nasıl yaşar unutmuştum ve kendime hep bu soruyu soruyordum. 6 ya da 8 ay boyunca bonzai ve bazen ot (esrar) karıştırarak çeşitli yöntemlerle içerdik. Bir gün içmeyelim diye karar aldık. Alkolle bastıralım ne olacak bakalım dedik. Ancak evde deliler gibi ayırmış olabileceğimiz ufak tefek bir şeyler aradık. Bulamadığımızda ise sarhoş olmamıza rağmen gerilmiştik ve tahmin ettiğiniz üzere çıkıp yine aldık. Bu çok saçmaydı. O halde olmamıza rağmen onu bir şekilde elde ettiysek işler kötüye gidiyordu. Yine de bunu sineye çekip içmeye devam ettik.

Beyin Yapısı ve Psikolojiye Ciddi Zararları Var

Bir gün arkadaşımızın çocukluk arkadaşı şehir dışından geldi. 2 gün kaldı. Kendisi bonzai bağımlısıydı ve ben bu maddeye bağımlı olan birisini ilk kez görüyordum. Evet kullanıyordum ama ne yaptığımı, ne olduğunu, bende bir etkisi olup olmayacağını hiç düşünmemiştim. Ta ki o arkadaşın hallerini görene kadar. O kişi Nasa’dan izlendiğimizi, Nasa’dakilerin ortamımızı çok beğendiğini ve o isterse Hadise’nin yanımızda olacağını söyleyene kadar. O geceyi kapımı kilitleyerek nasıl geçirdiğimi, nasıl korkular yaşadığımı tahmin dahi edemezsiniz. Ve uyandığımda sanki hiç uyumamış ve hala o gecedeymiş gibiydim. Bağımlı ve ne yaptığını bilmeyen birisi tarafından öldürülebilirdim. Ya da tecavüze uğrayabilirdim ve ben bir kadın olarak öyle birisi olmak istemiyordum. Bir daha hiç kullanmadım. Canım her istediğinde aklıma o kişi geldi. Ve hep yine vazgeçtim. 1 ay kadar sonra hap bağımlısı bir arkadaşımızla karşılaştık. Ona olanları anlattık. Karşımızdaki kişi hap bağımlısı olmasına rağmen ‘”İyi ki delirmemişsiniz, 3 – 5 ay bile yeterdi, delirip kafayı yememek için.” dedi.

Uyuşturucu Bonzai
Sentetik Uyuşturucu Bonzai

Nasıl bir şeyin köşesinden döndüğümü şu an çok daha iyi fark ediyorum. O sıralar ne kadar kötülüğünü görmüş olsam da bence hala çok basit düşünmüşüm. Haberler ve okuduğum yazılardan sonra nasıl bir döngüye gireceğimi ve nasıl kurtulmuş olduğumu sonraları çok daha iyi anladım. O arkadaş Bakırköy’de yatıyordu en son duyduğumda. Şu an ki durumu hakkında herhangi bir fikrim yok; çünkü tüm o çevreden uzaklaştırdım kendimi. Onun için ne kadar üzülmüş olsam da kendim için hep mutlu oldum. Onunla karşılaşmamış olsaydım ne yaptığımın farkında bile değildim ve hep şuna inandım; benim o duruma düşmemi istemeyen ilahi bir adalet vardı ve yeri olan, zamanı olan günde bunu bana gösterdi.

 

Ayrıca bknz:

https://tubam.net/uyusturucu-birakilabilir-mi/

https://tubam.net/uyusturucu-tuzagi/

Paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

“Sentetik Uyuşturucu: Bonzai” hakkında görüşlerinizi yazın. (9 Görüş)

 1. Hayatımda bir kere bonzai içirdiler bana normal esrar diye. Yanımda güvendiğim kişiler vardı fakat bu beynime ve psikolojime verilen zararı güvende tutmuyordu. Çok az icmeme rağmen saniyeler içerisinde kötü birşeyler yaşadım herşey dönüyordu hızla kafayı yememek elde değildi saatlerim böyle geçti ve ben o zehri vücudumdan atana kadar sürekli kötü zaman geçirdim ruh gibiydim sanki. Daha sonrasında esrar dahi almadım çünkü o illet beni o kadar korkutmuştu ki anlatamam. Ve sonra ciddi rahatsızlıklarım ortaya çıktı. Lütfen herkes bıraksın herşeyi. İçtiğimiz sigara dahi herseyimize zarar verirken sigaradan daha fazlalarını sadece keyif amaçlı içmek ne kadar çok zarar verir . İnsanlar bazen sıkıntılarından kurtulmak için içiyorlar . Oysaki bize yardımcı olabilecek o kadar gelişimci var kiii. Bize zarar veren şeyler yerine onlara başvuralım. Başlayıp kurtulamıyorsanız İse lütfen Tubam’a başvuralım. Tanıdığım sizden destek alıyor ve mükemmel değişiklik sergiliyor . Sizlere ve sizin gibi destekçilere minnettarız ?

  1. Yusuf Bey öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Maalesef sizlerin de söylediği gibi Bonzai en az Eroin kadar zararlı olan bir madde. Allah hiç kimseyi düşürmesin. Düşmüş olan kardeşlerimizin de Allah yardımcısı olsun. Bu yolda var gücümüzle çalışmaya TUBAM olarak hep devam edeceğiz.

 2. Bırakma falan hikaye 6 yıldır kullanıyormu 3 gün önce bıraktım hiç de aramıyorum daha da içmem inşallah

  1. Hüseyin Bey öncelikle aldığınız karardan dolayı sizleri tebrik ediyoruz. Ancak uyuşturucuyu bıraktım diyebilmek için 2 yıl dahi az kalırken 3 gün içerisinde bu özgüvene sahip olmanız sizler açısından büyük risk oluşturmaktadır. Siz siz olun bu konuda asla fazla öz güvene kapılmayın. Her zaman içinizde az da olsa “ya tekrar başlayıp o rezil günlerimi yaşarsam” diye bir korku olsun. Bu korku, sizleri uyuşturucudan uzak tutan önemli bir etken olacaktır. Sağlıklı kalmanız dileğiyle…

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir