Skank (Skunk)

Skank son 3-4 yılda Türkiye’ye girmiş yeni bir esrar türüdür. Türkiye’de bugüne kadar satılan esrar türünden farklı bir türdür.

Skank Nedir?

Genetiği değiştirilerek üretilen bir bitkidir. Genelde kullanıcılar arasında, üzerine farklı kimyasalların püskürtüldüğü gibi şehir efsaneleri dolaşmaktadır. Hibrit tohumdan elde edilir. Bağımlılık yapar ve zararları çok fazladır.

skank
Skank (Skunk)

Hibrit Tohum Nedir?

Hibrit tohum: aynı türe ait bitkilerin genetik bakımdan kendisiyle yakın akraba olmayan bir başka bitki ile tozlanmasıyla elde edilir. Yani bu bitkiler melezlenmiş oluyor. Özetle, aynı bitki türünün farklı ailelerden gelen ana ve baba bitkiler birleştirilerek F1 diye tabir edilen melez tohum elde ediliyor.

Bu bitki THC içermektedir. Hint kenevirinden elde edilen esrarda THC oranı ortalama %10 civarı olurken, skank maddesinde THC oranı %20’leri geçmektedir.

Skank Maddesinin Etkileri

Bugüne kadar bilinen esrara kıyasen kullanıcıya verdiği etkisi çok çok daha yüksektir. Esrar kullanıcılarının skank deneyimleri dinlendiğinde etkisinin hint kenevirinden elde edilen esrara göre çok daha yüksek olduğu söylenmektedir. Hatta zaman zaman kullandıkları skank sonrası bonzai , jamaika gibi bir etkiyi hafif de olsa yarattığını, genizlerinde bu tarz sentetik maddelerin tadını anımsatan bir tat bıraktığı söylenmektedir. Bu nedenle üzerine farklı kimyasalların püskürtüldüğü düşünülmektedir.

Esrara göre çok daha kısa sürede, çok daha yüksek bir bağımlılık yaratıyor. Bu nedenle bırakılması esrara göre daha zorlu olmaktadır.

Yoksunluğunda terlemeler, uykusuzluk, iştahsızlık, sinir ve depresyon gibi birçok etki görülmektedir.

Şu an dünyanın %90’lık kesiminde “A sınıfı uyuşturucu” grubundadır.

Yıllarca yanlış anlatılan esrar bağımlılık yapmaz sözünün ne kadar büyük bir yanlış olduğunu skankın ülkemize gelmesi ile bir kez daha görmüş olduk. Uzun vadeli kullanımında aptallığa ve şizofreniye neden olduğu kanıtlanmış bu madde de diğer tüm uyuşturucular gibi asla ama asla masum değildir. Bağımlılık yapar. Yaptığı bağımlılık kişiye onlarca fiziksel, zihinsel ve sosyal zarar verir.

Esrar da kesinlikle bir uyuşturucudur. Kara kampanyalar ile anlatılan sözde yararlarının birçoğu yanlış bilgidir. Doğru olan faydalarını ve verdiği zararları kıyasladığımızda, zararları çok daha fazladır.

Paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

“Skank (Skunk)” hakkında görüşlerinizi yazın. (7 Görüş)

  1. Yasin kardeşim kimseyi dinlemiyeceksin eğer çevre kötüyse kapat telini 1.5 2 hafta evinde ailenle vakit geçir sonra içesin gelmiyor zaten biraz farkına varıyorsun herşeyin zaman hızlı geçiyor yanındakilerin değerini bil😉

  2. Menzile gidip tövbe etmeksin en hızlı etkili Burdur kardeşim ben 5 senedir temizim şiddetle tavsiyem dinlersen

  3. Ulaşmak mümkün size acaba ulaşamıyorum size iletişim numaralarınız ya kapalı yada çalıyo geri dönüş yapmiyosunuz

 1. Her sey beyinde biter eger beynine hukmedemiyorsan ne yapsan bos ama beyinde bitirir ve icen insanlardan uzak duracan evliysen eger hala iciyorsan cocuklarina bakcan bir zamanlar sen de onlar gibiydin ama o nlarda yarin senin dibi olmasini istemiyorsan beyinde bitirecen hayat guzel yasamak guzel biz ozamanlar daha guzel zannediyormusuz ama bizler dunyayi gormuyormusuz ama simdi her gun aynaya bakiyorum ve kendimi goruyorum bu ben miyim diye kul kula bisey veremez rabbimiz den isteyin allaha emanet olun rabbim sifa versin

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir