Taş (Kokain) Bağımlılığı

Taş Bağımlılığı 

Merhaba, deneyimlerim kötü, hatta en kötüsü taş bağımlılığı oldu diyebilirim oldu evet ama elde ettiğim kötü tecrübelerim belki diğer kardeşlerime yararlı olabilir. Geçmişte geçirdiğim gereksiz zamanlar ve taş bağımlılığı yüzünden ben de memnun değilim. Neyse ki kötü tecrübeler geride kaldı. Artık gerçek ve heyecan verici tecrübelere kapı açmayı başardım.

Taş bağımlılığı (kokain bağımlılığı) yaşayan arkadaşlarım umarım bu yazıyı okursunuz ve umarım çok yakın bir zamanda siz de hikayemin sonundaki ben gibi düşünmeye başlarsınız. İlk taş (kokain) içtiğim gece çok hafif bir kalp atışı ile bir şey yani olmama tribine girdim İkinci kez taş (kokain) içtiğimde bu kez kalp atışımın farkında olduğunu ve sesler, ışıklar daha önce olmuş kadar netti.

Taş (Kokain) Bağımlılığı
Uyuşturucu Kader Değildir!

Nasıl Hissedeceğini Bilemezsin

Kendime kızıyordum. İçtiğim için hem pişmandım hem mutluydum. Önce korkutucu gelmişti. . O gün denemek için kullandığımdan para vermemiştim. Bir kez daha demeye çekiniyordum. Bir tane de kendisi teklif etti. Tabi ki içtim. İşte o zaman ne olduğunu anladım. Bir daha istemeye çekinmedim. Ancak kendi isteğimle durmalıydım. Ortada hala olmasına rağmen artık istemediğimi belirtmiştim.

Bir kaç gün sonra para ayarladım. Arkadaşımı aradım ve akşam ben de kalmasını istedim. Zaten anladı. O gece çok fazla içmiştik. Tabi çok para harcadık. Bitiyordu bir daha alıyorduk. Sabaha kadar uyumadık. Sabah olmuştu ve hala uykum yoktu. Olsa yine içerdik. Para o gece bittiği için bir hafta içemedik. Aslında pek aklıma da gelmedi. Ta ki elime maaşım gelene kadarmış. Maaşımı alır almaz akşam yine aldık.

Artık haftalık olarak içiyorduk. Para bulmaya çalışıyorduk. Ne garip değil mi? 1 ay boyunca sık sık içtik. Daha çok istiyordum, kendimi durduramıyordum. Kredi çekmiştim. Evet yanlış okumadınız, kredi çekmiştim. 2 gecede bitirdim. Zayıflık, gözlerim, görünüşüm eskisi gibi değildi. İstemiyordum ama içiyordum. İşin sonu iyiye gitmiyordu. Taş bağımlılığı nerelere götürecekti yavaş yavaş kendini belli etmeye başlamıştı. Bir kadın olarak her şeyi yaptırabilirdi. Bundan bir an önce kurtulmam gerekiyordu. Durdurmak için daha ucuz maddeler kullanmaya başlamıştım. Ancak bu kez hem hayat olarak hem para olarak bitirmeye başlamıştı. Çünkü param olduğunda taş içiyordum, olmadığında isteği kesmesi için başka maddeler içiyordum. Hem taş bağımlılığı hem madde bağımlılığı olarak her şey içmeye başlamıştım. Eskisi kadar güzel hissetmiyordum çünkü değildim. Elim yüzüm şişmişti.

En Dibe Battım Ve Sonunda Çıktım

Ne kadar acı çekersem çekeyim bunu bitirmeliydim. İşimden oldum, arkadaşlarımdan oldum ve çevremde sadece kullanan arkadaşlarım olmuştu. Kendimdeyken yapmamam gerektiğini biliyordum ancak canım istemeye başladığında bir şekilde bahane bulup içiyordum.

Maddi manevi her şeyimi kaybetmiştim. İş kötüye gidiyordu. İnsana her şey yaptırırdı. Bir kaç kez içmemeyi denedim olmadı. Korkutuyordu. Ama bırakmazsam daha da korkutucu bir hayat beni bekliyordu. Direndim. 1 hafta 10 gün. Sonunda olacak gibiydi. Belirli bir dönem içmediğim için yapabileceğime biraz daha  inandım. Kendime yavaş yavaş gelmeye başlıyordum. Kendime geldikçe güçlendim. Güçlendikçe içmediğim günler arttı. Ve sona gelmiştim. Tabi ki istediğim bir sona gelmiştim.

Ne kadar zor olsa da olması gerekendi. Eğer başaramasaydım daha kötü bir hayat, yaşam beni bekliyordu. Ben iyi oldum. Herkese iyi gelmeye başladım. 1 yıl içerisinde tamamen toparlanmıştım. Tabii zaman zaman zorluk yaşıyordum. Ufak bir anı, hatta koku bile hatırlatıyordu ama artık bitmişti.O kendini ne kadar hatırlatırsa hatırlatsın fark etmezdi, çünkü ben artık kendimi hatırlamıştım.

 

Ayrıca Bknz:

Eroin Bağımlılığından Kurtuluş Hikayesi

Sentetik Uyuşturucu: Bonzai

Amfetamin Nedir?

Paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

“Taş (Kokain) Bağımlılığı” hakkında TUBAM'a sorun.

  1. Taş bağımlılığı bitirir adamı. Erkeksen çalmaya başlarsın kadınsan kendini satarsın. Sonu buraya kadar gider. Yazıyı yazan arkadaş iyiki bırakmışsın Allah (c.c) düşürmesin

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir