Taş (Kokain) Bağımlılığı

Taş Bağımlılığı 

Merhaba, deneyimlerim kötü, hatta en kötüsü taş bağımlılığı oldu diyebilirim oldu evet ama elde ettiğim kötü tecrübelerim belki diğer kardeşlerime yararlı olabilir. Geçmişte geçirdiğim gereksiz zamanlar ve taş bağımlılığı yüzünden ben de memnun değilim. Neyse ki kötü tecrübeler geride kaldı. Artık gerçek ve heyecan verici tecrübelere kapı açmayı başardım.

Taş bağımlılığı (kokain bağımlılığı) yaşayan arkadaşlarım umarım bu yazıyı okursunuz ve umarım çok yakın bir zamanda siz de hikayemin sonundaki ben gibi düşünmeye başlarsınız. İlk taş (kokain) içtiğim gece çok hafif bir kalp atışı ile bir şey yani olmama tribine girdim İkinci kez taş (kokain) içtiğimde bu kez kalp atışımın farkında olduğunu ve sesler, ışıklar daha önce olmuş kadar netti.

Taş (Kokain) Bağımlılığı
Uyuşturucu Kader Değildir!

Nasıl Hissedeceğini Bilemezsin

Kendime kızıyordum. İçtiğim için hem pişmandım hem mutluydum. Önce korkutucu gelmişti. . O gün denemek için kullandığımdan para vermemiştim. Bir kez daha demeye çekiniyordum. Bir tane de kendisi teklif etti. Tabi ki içtim. İşte o zaman ne olduğunu anladım. Bir daha istemeye çekinmedim. Ancak kendi isteğimle durmalıydım. Ortada hala olmasına rağmen artık istemediğimi belirtmiştim.

Bir kaç gün sonra para ayarladım. Arkadaşımı aradım ve akşam ben de kalmasını istedim. Zaten anladı. O gece çok fazla içmiştik. Tabi çok para harcadık. Bitiyordu bir daha alıyorduk. Sabaha kadar uyumadık. Sabah olmuştu ve hala uykum yoktu. Olsa yine içerdik. Para o gece bittiği için bir hafta içemedik. Aslında pek aklıma da gelmedi. Ta ki elime maaşım gelene kadarmış. Maaşımı alır almaz akşam yine aldık.

Artık haftalık olarak içiyorduk. Para bulmaya çalışıyorduk. Ne garip değil mi? 1 ay boyunca sık sık içtik. Daha çok istiyordum, kendimi durduramıyordum. Kredi çekmiştim. Evet yanlış okumadınız, kredi çekmiştim. 2 gecede bitirdim. Zayıflık, gözlerim, görünüşüm eskisi gibi değildi. İstemiyordum ama içiyordum. İşin sonu iyiye gitmiyordu. Taş bağımlılığı nerelere götürecekti yavaş yavaş kendini belli etmeye başlamıştı. Bir kadın olarak her şeyi yaptırabilirdi. Bundan bir an önce kurtulmam gerekiyordu. Durdurmak için daha ucuz maddeler kullanmaya başlamıştım. Ancak bu kez hem hayat olarak hem para olarak bitirmeye başlamıştı. Çünkü param olduğunda taş içiyordum, olmadığında isteği kesmesi için başka maddeler içiyordum. Hem taş bağımlılığı hem madde bağımlılığı olarak her şey içmeye başlamıştım. Eskisi kadar güzel hissetmiyordum çünkü değildim. Elim yüzüm şişmişti.

En Dibe Battım Ve Sonunda Çıktım

Ne kadar acı çekersem çekeyim bunu bitirmeliydim. İşimden oldum, arkadaşlarımdan oldum ve çevremde sadece kullanan arkadaşlarım olmuştu. Kendimdeyken yapmamam gerektiğini biliyordum ancak canım istemeye başladığında bir şekilde bahane bulup içiyordum.

Maddi manevi her şeyimi kaybetmiştim. İş kötüye gidiyordu. İnsana her şey yaptırırdı. Bir kaç kez içmemeyi denedim olmadı. Korkutuyordu. Ama bırakmazsam daha da korkutucu bir hayat beni bekliyordu. Direndim. 1 hafta 10 gün. Sonunda olacak gibiydi. Belirli bir dönem içmediğim için yapabileceğime biraz daha  inandım. Kendime yavaş yavaş gelmeye başlıyordum. Kendime geldikçe güçlendim. Güçlendikçe içmediğim günler arttı. Ve sona gelmiştim. Tabi ki istediğim bir sona gelmiştim.

Ne kadar zor olsa da olması gerekendi. Eğer başaramasaydım daha kötü bir hayat, yaşam beni bekliyordu. Ben iyi oldum. Herkese iyi gelmeye başladım. 1 yıl içerisinde tamamen toparlanmıştım. Tabii zaman zaman zorluk yaşıyordum. Ufak bir anı, hatta koku bile hatırlatıyordu ama artık bitmişti.O kendini ne kadar hatırlatırsa hatırlatsın fark etmezdi, çünkü ben artık kendimi hatırlamıştım.

 

Ayrıca Bknz:

Eroin Bağımlılığından Kurtuluş Hikayesi

Sentetik Uyuşturucu: Bonzai

Amfetamin Nedir?

Paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

“Taş (Kokain) Bağımlılığı” hakkında görüşlerinizi yazın. (8 Görüş)

 1. Taş bağımlılığı bitirir adamı. Erkeksen çalmaya başlarsın kadınsan kendini satarsın. Sonu buraya kadar gider. Yazıyı yazan arkadaş iyiki bırakmışsın Allah (c.c) düşürmesin

 2. Uzun yıllar kullandım bende ama para bitince satacak bırsey kalmayınca bıraktım hırsızlık yapacak kadarda düşmedim ama yapanlar kendını satanlarıda gmrmemiş değilim ben bıraktım cok şükür bazen aklıma gelmıyor değil ama sonra dıyorum kı kendıme “yürübe oğlum doğru ewe ne işin olur senın”

 3. Ne diyim bilmiyorum ben 12 yaşında esrar 15 te hap 17 de taş eroin ve layn icerdim yaş 30 halada devam ediyorum taş en cok düşürenlerden biri herşeyi yaptırır yaptımda cogu şeyi ucuza geçtim met e yani bu daha fenaymış 1 yıldır ve şu saniye bile içiyorum hiç birşeyim kalmayınca evliliğim bile ailem bile işim arkadaşlarım hepsini kafamızın güzelliği yönlendirdi hep içmenin peşindeyim arkadaş dediklerim benim gibi bagımlı gece uyku olmuyor 3 gün içinde anca yarım corba oda bir arkadaş bagırsak düğümleme rahatsızlıgı oldu ondan nasıl olacak bu işler nasıl oldu bu kadar yaptığım ben nasıl bukadar yıl bırakmadım bilmiyorum bu saatten sonra ne olacak ne yapmak istiyorum onuda bilmiyorum kendime güvenim yok istesemde 1 gün dayanırım en baba hiç kimse yok işte zor seni tebrik ediyorum ablacım keşke herkes senin gibi olsa ne bilim işte

  1. Kaan bırakmayı denemeden bırakabiliyor musun yoksa bırakamıyor musunuz bunu bilemezsin. Denemekten bir şey kaybetmezsin. Başarısız olursan tekrar denemek gerekir. Çoğu bağımlı ilk denemesinde uyuşturucuyu bırakamıyor. Büyük bir istek ile tekrar tekrar denendiğinde mutlaka başarılı olunuyor. Saydığın maddelerin hepsi birbirinden kötü. Taş diğerlerine göre daha maliyetli. Eroin de, meth de hepsi çok yüksek bağımlılı olan ve içmeden durulamayan maddeler arasında. Numaranı bize iletebilirsen veya bizi arayabilirsen biz 1 kere bırakmayı deneyelim diyoruz??

 4. Kardeşim 50 yaşında.İstanbul da tır şoförlüğü yaptığı son iki yılda taş içmeye başladı.Karaciğer alkolik sirozu.Amatem e yatıp çıkıp yine taş içiyor.Eşinden ayrıldı.Annem 80 yaşında.Evine korkusuna giremiyor.Annemin evinde kalıyor.Kardeşimin taş bağımlılığından kurtulması İçin ne yapabilirim ya da siz neler yapabilirsiniz?

  1. Merhabalar, uyuşturucu tedavisinde en önemli şey bağımlı kişinin tedaviyi istemesidir. Bizler, kişinin tedavi isteği yok ise öncelikle kişiyi ikna etmeye çalışıyoruz. İkna sürecinden sonra bağımlı kişiyi Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yatışını sağlıyoruz. Bu hastane Türkiye’deki diğer Amatem vb. tedavi kuruluşlarına örnek teşkil edecek bir devlet hastanesidir. Bu hastane ile bizler işbirliği içerisindeyiz. Hastanede bağımlı kişiye nasıl bir tedavi uygulayacakları ve kişinin hastanede kaç gün kalacağı belirleniyor. Tedavi sürecinden sonra kişiyle iletişimimizi kesmiyoruz ve kişinin tekrar “kaymaması” için çalışmalara devam ediyoruz. Vermiş olduğumuz tüm hizmetleri ücretsiz olarak veriyoruz. İletişim numaramız olan 0888 228 30 30 numaralı hattımızdan bizlere ulaşırsanız detayları konuşabiliriz. Kardeşiniz ile ilgili elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. En kısa sürede kardeşinizin sağlığına kavuşması dileğiyle…

  2. Bende istanbulda taksicilik yaparken bir müşteri aracılığı ile bulaştım bu taşa. 1 yıldır içiyorum. İl başta 15 gunde bir içiyorum. Sonra haftada bir sonra para buldukça. Neyse şehir dışında iş buldum ve bu veleti bırakmak için bir fırsatı. 5 ay boyunca sadece İstanbula 2 ayda bir geldiğimde içiyordum. Ve kendı kendım ben şehir dışında bunu içiyorsam ve dayanabulıyorsam bu velet o kadarda gözde büyütülen bir uyuşturucu değilmiş sandım. Neyse iş sürem bitti. Ve yine İstanbula geldim. Tekrar aynı arkadaşlarla goruştum ve yenı den ufaktan başladım. Ve ilk defa artık agır ekonomik masraflar yapmaya başladım. Ben nereye gidiyorum ne yapıyorum ne ediyorum diye sorular sormaya çalışıyorum. Ama çok pis bulaşmışım yeni yeni anlamaya çalışıyorum.. Ve bu aralar param olmadığı için sadece alkol tuketiyorum. Ama param olduğunda yıne içecem bununda bıkıyorum. Bunun illaki bir tedavisi vardır. Ve ben son 2 haftadır sürekli bunun tedavisi ile ilgili şeyler araştırıyorum. Aslında bu taş denen veleti biz gözumuzde çok buyutuyoruz. Herşey zihinde bitirmektir. Ve ben en kıza zamanda bunu kendı sabrım ve karalılığımla bitircem. Bitiremezsem Burda tekrar yorum yapıp numaramı bidize bırakacam. Ve tedavi olcam.

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir