Uyuşturucu Bırakılabilir Mi?

Yalnız Değilsiniz!

Sizi anlayan, aynı süreçlerden geçen, uzun yıllar kurtulmanın mücadelesini veren insanlara emanetsiniz. Uyuşturucu bırakılabilir mi? EVET!!!

Neden Bağımlı Oluruz?

İlk uyuşturucu madde denediğimiz günü hatırlayalım…

Sonra ikincisi ve üçüncüsü… Sürekli bir kısır döngü.

Her denememizde aslında hiç kullanmamış olduğumuz güne dönme çabasıyla devam ederiz. Mutlu olmak, sakinleşmek adına aldığımız her nefes aslında bizi bir sonrakine hazırlar ve bizi içinden çıkamayacağımızı düşündüğümüz bir döngüye sokar.

Uyanın!

Aslında kendinizi mutlu etmek yerine içinizdeki küçük canavarın mutluluğu için uğraştığınızın farkına varın ve artık onu beslemekten vazgeçmek için kararınızı verin. Hayatınızda hiçbir ilerleme kaydedemediğinizi ve gerçekten hiç gerçek mutluluklar yaşayamadığınızı görün. Düşünün, en son madde için değil de kendiniz için ne zaman bir şeyler yaptınız?

Kabullenin!

Çözümler siz kabullendiğiniz anda ortaya çıkar. Bağımlı olduğunuzu, bundan vazgeçmek zorunda olduğunuzu ve terk etmenin imkansız olmadığını kabullenerek başlayın.

Kendinizin Farkına Varın!

Bağımlılıktan kurtulamamaktan değil, aslında kurtulabilme ihtimalinizden korkuyorsunuz.

Çünkü size aynı hissi yaşatacak başka bir şeyin olmadığını ve yerine neyi koyarım düşüncesine de en az “madde” kadar bağımlısınız.

İradenizle hükmettiğiniz bilinç altınızı yine iradenizin gücüyle değiştirebilecek kadar güçlü olduğunuzun farkına varın. Uyuşturucunun bırakılabilir olduğunu unutmayın. Çözümsüz değilsiniz. Çözüm sizsiniz.

Uyuşturucu Bırakılabilir Mi? İradenize Güvenin!

Herhangi bir madde bağımlısı olan insanlar, diğerlerine nazaran daha güçlü bir iradeye sahiptir. Çünkü böyle bir tehlikeyi bedeninize sokmak sadece sizin iradenizle mümkün oldu. Aynı cesareti bırakmak için kullanın. “Uyuşturucu bırakılabilir mi?” sorusuna güçlü iradeniz ile EVET diyin.

Eğer siz gerçekten isterseniz başarısızlık gibi bir sonuç söz konusu dahi olamaz. Herhangi birinin sizden uyuşturucuyu bırakmanızı istediği için değil sadece kendiniz için uyuşturucuyu bırakırsanız zaten çevrenizdeki herkes sizin başarınız ve mutluluğunuz ile mutlu olacaktır. Önce kendinizi mutlu edin.

Uyuşturucu Bırakılabilir!

Gücünüze güvenin ve kendinizi asla iradesizlikle suçlamayın! Her şey sizin elinizde ve en büyük güç aslında sadece sizsiniz.

Uyuşturucunun bir kader olmadığının ve uyuşturucunun bırakılabildiğinin sizler de başararak farkına varabilirsiniz.

Uyuşturucu bırakılabilir!!!

 

Ayrıca bknz:

https://tubam.net/milli-bir-sporcunun-uyusturucu-bagimliligindan-kurtulma-hikayesi/

https://tubam.net/uyusturucu-tuzagi/

https://tubam.net/bagimli-cocugu-olan-anneler/

Paylaşın
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  

“Uyuşturucu Bırakılabilir Mi?” hakkında görüşlerinizi yazın. (13 Görüş)

 1. Her başarı bir uyanışla başlar.Farkindalık yarattığınız ve bilinçlendirerek destek olduğunuz için size bir çok kişi adına yürekten teşekkür ediyorum.

  1. Lise son sınıf öğrencisiyim sporlada ugrasıyorum antrenörüm hemde okulda beden egıtımı ögretmenımizdı. Ve ben cok cok iyi bir güreşciydim. Geleceğimın kesinlikle ıyı olucagını konusuyolardı kulup yetkilileri ve ben nalet olsun herseyın ıcıne ettım..
   Okulda uyusturucu ıcersen okul hayatında spor hayatında biter. Ogunden sonra ne gemi kaldı karaya cıkmadık nede bır ucak kaldı ucurmadıgım herseyimi aılem bana hala dargın bazen dusunuyorum da bıyerlerde bı kumanda yada bı düğme varsa ogune gerı gelmek ıcın söz veriyorum etrafımda sigara içen arkadaşım dahi olmasına ızın vermicem

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir