Oğlumla Savaşımız… Uyuşturucuyu Bırakmak

Uyuşturucuyu Bırakmak İçin Savaşın

Akşam saatleri… Telefon çalıyor… Açıyorum, telefonun ucundaki ses  “hanımefendi” diyor. “Ben …. Polis karakolundan memur Ahmet. Çocuğunuz hastanede”. Beynimden vurulmuşa dönüyorum. Acil servise koşarak gidiyorum. Doktor “Bonzai, bir tür sentetik uyuşturucu, bu uyuşturucuyu bırakmak daha zor ve bu aralar gençler arasında çok yaygın. Hastaneye yolda baygın gören vatandaşlar getirmiş. Geldiğinde bilinci kapalı, nabzı 200’e yakınmış. Verilmiş sadakanız varmış” diyor. “ Biraz daha gecikilse kaybedebilirdik” diye devam ediyor. Nabzını kontrol altına almayı başarmışlar, bilinci de açılmış, yine de tedbiren sabaha kadar hastanede tutuyorlar.

Uyuşturucuyu Bırakmak
Bonzai etkisi

Mücadelenin Sonu Başarı…

İşte böyle emin oldum. Şüphelenmiştim tabi ki; ama insan konduramıyor evladına. İlk kullanışı değildi bu; ama son olacaktı. Mutlaka uyuşturucuyu bırakmak zorunda. “Eğer uyuşturucuyu bırakmazsa bir gün buradan oğlunuzun cenazesini alırsınız” demişti doktor. Başlarda oğlum uyuşturucuyu bırakmak istemiyordu. Ama ben vazgeçmeyecektim ondan. Her yolu, her yöntemi, her doktoru araştırdım. Defalarca hastaneye yatırdım. Olmuyordu, bir şekilde hep yeniden başlıyordu. Ama vazgeçmedik, başaracaktık. Önce şehir değiştirdik. Hiç kimseyi tanımadığımız bir şehirde küçücük 2 odalı bir ev tuttuk. Baş başaydık oğlumla, telefonlarımız yoktu, internet yoktu. Bu ikimizin savaşıydı, bu bizim ortak savaşımızdı.

Günlerce çıkmadık evden. Krizler geçirdi, kendisine ve bana zararlar verdi. Sonra kandırmayı denedi, duygu sömürüsü yaptı, tehdit etti. Çok zordu ama direnmeliydim. Krizler geçtiğinde “Bırakacağım anne, ne olur vazgeçme, ne olur affet, ne olur yardım et!” diyordu. Uyuşturucuyu bırakmak için yalvarıyordu yavrum bana. Defalarca denedik, defalarca…

Er ya da Geç… Mücadele Eden Her Zaman Kazanır

En sonunda başarmıştık. Önce kendimize inandık. Sabırlı, güçlü ama en önemlisi hep el ele, sırt sırta olduk. Tam 17 ay mücadele ettikten sonra oğlum uyuşturucuyu bıraktı. Bugün, 5 yıldır temiz. 5 yıl önce biz yeniden doğduk.

Bu süreç bizden çok şey götürdü ama en kıymetlimi, oğlumu alamadı benden. Biz uyuşturucuyu bırakmak için çok savaştık ve benim oğlum uyuşturucuyu bıraktı, benim oğlum yeniden doğdu. Her annenin evladı bunu başarabilir.

Lütfen onlardan vazgeçmeyin…

 

Ayrıca Bknz:

https://tubam.net/uyusturucuyu-biraktim/

https://tubam.net/uyusturucuyu-birakmak-istiyorum/

Paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

“Oğlumla Savaşımız… Uyuşturucuyu Bırakmak” hakkında görüşlerinizi yazın. (5 Görüş)

    1. Maalesef milyonlarca kişi madde bağımlılığı yaşıyor. İnşallah sizler gibi duyarlı insanlarla beraber herkesin hayatına dokunacağız.

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir