Uyuşturucuyu Bırakmak İstiyorum

Ankara’da ilkokul okuduğum zamanlar arkadaş çevresi ve özentiyle uyuşturucuyla tanıştım. Bir çok uyuşturucu çeşidini kullandım ve en son ‘eroin’ ile tanışarak ona takılı kaldım. Her geçen gün hem sağlığımı, hem de çevremdekileri kaybetmeye başladım. Başladıktan kısa bir süre sonra kendime uyuşturucuyu bırakmak istiyorum demiştim.

Uyuşturucuyu bırakmak istiyordum. Artık bu illete para yetiremez oldum. Bir gelirim yoktu. Bu yüzden hırsızlıklar yapmaya başladım. Çevremdeki insanlardan geriye ödeyemediğim borçlar aldım.

Uyuşturucuyu Bırakmak İstiyorum
Deneme – Ölme

Fakat ailem bilmiyordu. Sadece annem şüpheleniyordu ama bir türlü emin olamıyordu. Bir gün cesaretimi toplayıp ailemdeki herkese bağımlı olduğumu söyledim.

Uyuşturucuyu Bırakmak İstiyorum

Uyuşturucuyu bırakmak istiyorum ama bir türlü yapamıyordum. Krizlere giriyordum. Çeşitli ilaçlar kullanarak bir kaç sefer uyuşturucuyu bırakmayı denedim ama başarılı olamadım. Aksine ilaçlara da bağımlı hale geldim.

Sürekli bir kısır döngü içerisindeydim. Artık evde de içmeye başlamıştım. Sürekli annemden para alıyor ve bir şekilde uyuşturucuya ulaşıyordum. Bir gün odamda içerken annem içeri girdi ve beni ilk defa uyuşturucu kullanırken gördü. Ağlamaya başladı. Zorla odamdan dışarı çıkardım ve içmeye devam ettim.

Aldığım En Güzel Karar: Uyuşturucuyu Bırakacağım

Bu durum çok zoruma gitmişti. Artık hiç içmek istemiyordum. Fakat krizlerim her defasında kararlarımın değişmesine neden oluyordu. Bir gün bilgisayarımın başında hem içiyor hem de internette dolaşıyordum. Bir rehabilitasyon merkezinin reklamını gördüm. Araştırdım… Hem başvuru çok fazlaydı hem de maddi boyutu çok ama çok yüksekti. Bu durumu aileme anlattım. Uyuşturucuyu bırakmak istiyorum dedim ve maddi olarak yardım etmelerini istedim.Tabi ki hemen kabul ettiler ve beni rehabilitasyon merkezine götürdüler. Yaklaşık 7 aylık zorlu bir eğitim sürecinden geçtim. Sonunda uyuşturucuyu bırakmıştım. Galip gelen ben olmuştum.

Uyuşturucuyu Bırakmak İstiyorum
Uyuşturucuyu Bırakmak İçin TUBAM

Bu süreçte hayatımda çok zor zamanlar yaşadım ve hepsi bana bir ders olmuştu. Artık şunu biliyordum, insan isteyince her şeyi başarabiliyormuş. Hayat bana bunu öğretmişti. Önemli olan karar almak ve aldığımız kararı ertelemeden hemen harekete geçmekti.

Yaklaşık 4 senedir temizim. Yeni bir hayatım var, yeni bir işim var, yeni arkadaşlarım ve hepsinden önemlisi uyuşturucusuz, güzel bir hayatım var.

 

Ayrıca Bknz:

https://tubam.net/uyusturucuyu-biraktim/

https://tubam.net/uyusturucu-birakilabilir-mi/

 

 

Paylaşın
  • 37
  •  
  •  
  •  
  •  

“Uyuşturucuyu Bırakmak İstiyorum” hakkında görüşlerinizi yazın. (4 Görüş)

  1. Zorlu süreçleri inat ve başarı ile sonlandırılmış olunmasına çok sevindim. Tüm kullanıcılara Allah cesaret ve yakınlarına sabır versin ki tekrar o hayatlara dönülmesin. Tubam bu konuda bir çok kişiye yardımcı olarak bir çok hayatı kurtarıyor belli ki. Yolunuz açık olsun.

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir