Zorlu Mücadele… Uyuşturucuyu Bırakmak

Sinsi İlerleyiş…

Uyuşturucu kullanmaya 18 yaşında arkadaşlarımın “Ne olacak sadece bir kere denersin.” demesiyle başladım. Pek çok insanın sigaraya başlaması gibi bende, git gide artan bir kereden ne olacaklara kandım ama bu sigara gibi değildi. Bir gün uyuşturucuyu bırakmak için mücadele edeceğim hiç aklıma gelmezdi.

Arkadaş Çevresi

Uyuşturucu kullanan arkadaş çevresi edinmeden önce, herkes gibi bir hayatım vardı. Herkes gibi kahve içen, yürüyüşe çıkan, televizyon izleyen, kitap okuyan birisiydim. Uyuşturucu kullanmaya başladığımda her şeyden daha eğlenceli ve dolu zamanlar geçirdiğimi düşünmüştüm.

Uyuşturucuyu Bırakmak

Uyuşturucu alabilecek maddi duruma sahip olduğumdan dolayı git gide kullanımı artırmıştım. Artık kimse bana bir kereden bir şey olmaz demiyordu. Çünkü bir kereden çok şey olmuştu bile. Uyuşturucu artık aile çevremi de etkilemeye başlamıştı. Uyuşturucuyu bulamayınca istemsizce agresif tavırlar sergilemeye başlamıştım. Başlarda bende farkında değildim ancak daha sonra ailemin ve arkadaşlarımın uyarısıyla git gide artan, ciddileşen ve sadece agresiflik olarak kalmayıp; bunun yanı sıra fiziksel ve psikolojik etkilerinin beni daha da çok yıprattığını fark ettim. Bunu fark ettiğimde 1,5 sene olmuştu bile.

Uyuşturucuyu Bırakmak İstiyorum

En sonunda kabullenmiştim. Artık bu illetten kurtulmak istiyordum. Ya ben onu öldürecektim ya da o beni!! Bu benim için bir savaş haline dönmüştü artık. Uyuşturucuyu bırakmak önce psikolojik olarak kendimi inandırmayla başlamıştı; ancak bu tahmin ettiğim kadar kolay olmamıştı. Uyuşturucuyu ilk bıraktığımda yoksunluk belirtileri beni çılgına çeviriyordu. Madde kullanırken bundan daha az sinirli biriydim. Bu durum beni kullanmaya itse de önüne geçmeliydim. Çünkü içince belki o an sakinleşecektim; ama sonrasında yine sinirleneceğimi biliyordum. Uyuşturucuyu bırakmak düşündüğümden daha da zordu.

Asla Pes Etmedim..!

Daha sonra üç defa uyuşturucuyu bırakıp yeniden başladım. Pes etmedim. Tekrar tekrar denedim. Bu bağımlılıktan, pislikten kurtulmak için her yola başvurdum. Uyuşturucu beni yakaladı, ben uyuşturucuyu bıraktım. Sonunda kazanan ben oldum. Sonunda 1,5 yıl sonra tamamen uyuşturucuyu bıraktım. Şu an uyuşturucuyu bırakalı 2 yıl oluyor. Ailemi, arkadaşlarımı, hayatımı, kısacası daha eğlenceli ve o eski dolu dolu zamanları tekrar yaşamaya başlamıştım. Uyuşturucuyu bırakmak hayatımda aldığım en doğru karardı.

 

Ayrıca Bknz:

https://tubam.net/uyusturucuyu-birakmak-2/

https://www.sabah.com.tr/yasam/2019/06/23/iki-arkadas-uyusturucu-kurbani

 

Paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

“Zorlu Mücadele… Uyuşturucuyu Bırakmak” hakkında görüşlerinizi yazın. (4 Görüş)

  1. Uyuşturucuyu bırakmak için ‘ Neredeyse her yolu denedim ancak başaramıyorum.’ diyerek hep tekrar içmeye başladım. Şurada yazılan yazıların hepsini defalarca kez okudum ve tekrar içmek için bırakamıyorum bahanesine sığındığımın farkına vardım. Uyuşturucuyu bırakmak zor ama imkansız değilmiş. Kendime 2 gün zaman verdim. Önce fikre alışmam gerekiyor. En geç çarşamba günü Tubam’ı arayarak destek alacağım. Uyuşturucuyu bırakmış uzman desteğinin çok yararlı olacağını düşünüyorum. Benim anlattıklarımı yargılamadan, şaşırmadan anlayacaklardır eminim. Görüşmek üzere Tubam.

    1. Uyuşturucuyu bırakmak için yarın bile çok geçken Çarşamba’yı beklemek çok daha geç. Vakit kaybetmemenizi umuyoruz. Bırakmayı ertelemek için her zaman bir “bahane” bulunur. Yıllarca bu bahanelerle vakit kaybettiniz. Diliyoruz Çarşamba’yı beklemeden görüşmek üzere.

TUBAM'a sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir